Jak stworzyć wizytówkę Google Moja Firma?

Jak stworzyć wizytówkę Google Moja Firma?

Jak stworzyć wizytówkę Google Moja Firma?

Cześć! Jeśli tu trafiłaś zapewne zastanawiasz się czy stworzenie takiej wizytówki jest trudne? A jaki jest koszt stworzenia wizytówki Google Moja Firma. Mam dla Ciebie dobrą informację. Stworzenie profilu w Google Moja Firma jest bardzo proste a jednocześnie w pełni darmowe. Dzięki utworzeniu takiej usługi mamy szansę dotrzeć do większej ilości potencjalnych klientów. Na profilu Google Moja Firma umieszczamy informację kontaktowe, informację o produktach i usługach które firma oferuje, możemy dodać zdjęcia które mogą wzbudzić zainteresowanie klientów adres naszej strony internetowej czy nawet stworzyć taką jeśli nie posiadamy. Wizytówka Google posiada też kilka ciekawych funkcjonalności np. pozwala zadzwonić bezpośrednio do naszego przedsiębiorstwa ze smartfona przy czym takie połączenia są odnotowywane w statystykach dzięki czemu jesteśmy w stanie oszacować jaki zasięg generuje taka usługa. Tak samo sprawa ma się z kliknięciem trasy dojazdu czy przejściem na stronę internetową bezpośrednio z profilu wizytówki.

Podsumowując Google Moja Firma jest to profil Firmowy w usłudze Mapy Google który w konkretny sposób gromadzi dane o naszej firmie oraz pozawala na łatwe wyszukiwanie użytkownikom którzy są zainteresowani konkretnymi usługami lub produktami. Mam nadzieję że to dla Ciebie dość powodów żeby zainteresować się taką usługą poniżej przeczytasz jak stworzyć taką usługę.

Jak zaresjestrować firmę w usłudze Google Moja Firma?

  1. Rejestracja firmy w usłudze jest bardzo prosta a jedyną wymaganą rzeczą jest posiadanie konta Google (wizytówka zostanie powiązana z takim kontem).
    Zakładanie wizytówki Google Moja Firma zaczynamy od przejścia pod adres https://www.google.com/business/ i naciśnięcia przycisku „Zarządzaj Teraz”. Usługa Google zacznie proces rejestracji w kilku prostych krokach.
  1. Po uzupełnianiu nazwy swojej powinniśmy zostać poproszeni o uzupełnienie informacji takich jak godziny otwarcia i opis naszej firmy.
    I takim sposobem wizytówka została utworzona, Google zastrzega sobie kilku dniową weryfikację lub weryfikację pocztówką z kodem która może przyjść do nas w ciągu 15 dni. Natomiast jeśli wizytówka została już zweryfikowana zobaczymy poniższe okno. W takim przypadku powinniśmy poprosić o dostęp do zasobu. 
  1. Po wciśnięciu „poproś o dostęp” możemy wypełnić formularz który trafi do osoby aktualnie zarządzającej wizytówką.

Jakie dane możemy sprawdzać w Google Moja Firma?

Aby sprawdzić statystyki wizytówki Google Moja Firma wystarczy w menu które znajduje się z lewej strony panelu odnaleść zakładkę „statystyki”.

W statystykach możemy zobaczyć kilkanaście interesujących wykresów które przedsatwiają najważniejsze dane statystyczne na temat nasze wizytówki. Poniżej kilka zrzutów ekranu.

Ważne dla SEO w Wizytówkach Google Moja Firma

Pamiętaj o uzupełnieniu usług lub dodaniu produktów które oferujesz swoim klientom. Pozwoli to na lepsze wyszukiwanie Twojej firmy w przeglądarce. Google będzie podpowiadał potencjalnym klientom gdy Ci będą szukali konkretnego produktu lub usługi. Krótko mówiąc uzupełniając te dane dajesz się znaleźć! Wpisując opis firmy też zastanów się jak zabrzęczeć w nim opis Twoje działalności w taki sposób jak mógłby szukać jej klient. Jeśli prosisz klienta o opinię którą, możesz go również poprosić żeby napisał z jakiej usługi korzystał bądź jaki produkt kupił to również będzie ważne dla Google pod względem pozycjonowania!

Czy tworzyć witrynę w Google Moja Firma jeśli posiadam własną?

Odpowiedź jest prosta. Tak! Tworząc witrynę w usłudze Google Moja Firma mamy potencjalnie większą szansę na dotarcie do klientów na rynkach lokalnych. Natomiast używając mechanizmów wpisów możemy umieść w nim link do swojej strony głównej. Dzięki takiemu zastosowaniu kierujemy dodatkowy ruch na naszą stronę oraz zyskujemy dodatkową witrynę linkującą naszą stronę co na pewno pomoże naszej domenie znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania. Strona generowana jest w pełni automatycznie a jedyne na co mamy wpływ do wybranie motywu zdjęć i wpisanie nagłówka strony. Następnie wystarczy kliknąć opublikuj, strona będzie dostępna pod adresem https://nasza-nazwa.business.site.

Jak sprawdzić pozycje wizytówki Google?

Sprawdzenie wizytówki Google moja firma to sprawa dość złożona ponieważ wyświetlanie zależy w dużej mierze od pozycji geograficznej do jakiej przypisze nas Google. Czyli mówiąc prościej im dalej jestem od konkretnego adresu tym niższa pozycja wizytówki. 
Zachęcam do sprawdzenia narzędzia https://app.surferlocal.com które pozwala na audytowanie wyników wyszukiwania między innymi przez pryzmat lokalizacji z jakiej następuje wyszukiwanie. Ułatwia to ocenić zasięg wizytówki a wbudowana analityka w narządzie pomoże nam automatycznie wykryć podstawowe błędy.
Wprowdzanie do narzędzia w formie wideo! Tutaj.

Co zyskujemy dzięki wizytówce Google Moja Firma?

Podsumowując stworzenie wizytówki Google Moja Firma to niezwykle prosty proces opierający się na podaniu podstawowych informacji oraz zweryfikowaniu miejsca w którym świadczymy usługi. Wizytówka pozwala łatwo wyszukać naszą działalność w wyszukiwarce Google oraz aktualizować na bieżąco wszystkie informacje pozostawiając naszą działalność jasną i przejrzystą dla klientów.

1 komentarz “Jak stworzyć wizytówkę Google Moja Firma?”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *